28. apríl 201723. Rally Prešov foto

15. január 2017VI. Vlachovská jazda zručnosti » foto

2-3. september 20167. Minirally Liptov foto

13. december 2015Vyhodnotenie MRC foto

3. október 2015MRC Zlievce foto

5. september 2015MRC Liptov foto

13. jún 2015MRC Dolná Strehová foto

Posádka VMS rally teamu na XIX. Rally Prešov

Prvé podujatie ktorým odškartovala rally sezóna 2012 sa konalo 13-14. apríla v Prešove. Po minuloročnej smole na tunajších tratiach v podobe technickej poruchy nastúpila posádka Škody 120 L jazdiacej v skupine P1 na tohtoročnú súťaž XIX. Rally Prešov s hlavným cieľom dôjsť tento ťažký pretek do cieľa.

Podujatie bolo rozdelené do dvoch súťažných dní / etáp pričom každý sa započítaval v rámci celoročného hodnotenia ako samostatný.

Po prvej technicky náročnej rýchlostnej skúške Šalgovik nasledoval Prešovský mestský okruh, ktorý však posádke a technike veľmi nesadol. Následné sa po krátkom servise posádky presunuli do druhého kola tých istých rýchlostných skúšok ktoré sa už ale jazdili za tmy v neskorých nočných hodinách. „Sme radi že sme úspešne absolvovali všetky rýchlostné skúšky prvého dňa, kedže RS1 a RS3 Šalgovík bola veľmi rozbitá a veľa posádok tam ostala s technickou poruchou stáť“ poznamenal na konci prvého súťažného M. Adami.

Sobotňajšiu etapu začali všetky posádky kvôli chybe organizátora poviným voľným prejazdom na RS1 po ktorej už všetko prebiehalo v poriadku. „ Druhú súťažnú etapu sme rozbehli v dobrom tempe technika fungovala podľa našich predstáv nerobili sme zbytočné chyby. Po siedmej rýchlostnej skúške sme zistili že na štvrté miesto v skupine P1 strácame 4 sekundy a tak sme sa rozhodli že do poslednej RS 8 – Hrabkov skúsime zabojovať naplno, čo sa nám aj darilo. Na poslednom vracáku asi 1 km pred cieľom sme ale dostali hodiny a stratili tak drahocenné sekundy. Štvrté miesto nám tak uniklo o 2 sekndy :) Výsledkom bolo pekné 5 miesto v skupine P1 a 14.miesto v absolútnom hodnotení SRP z celkového počtu 24. štartujúcich posádok. S našim výsledkom sme spokojný keďže sme v cieli a podarilo sa nám byť konkurencie schopnou posádkou aj generačne novšej súťažnej technike“ dodal na záver J. Elexa.

VMS Rally Team


Výsledky - SRP Rally Prešov 2012


Fotogaléria - XIX. Rally Prešov 2012

Foto:Rally-sports.sk, RaiFoto.sk, pis.sk

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design