15-16. spet. 20232. Rallye Dobšiná foto a video ,

25-27. máj 202350. Slovakia Rallye Tatry foto, video

26-29. máj 2023Rally Maad Sečovce video ,Najbližšie podujatie: 11. Rally Liptov

Rally Košice 2012

Po predchádzajúcom technicky problémovom podujatí Rallye Tatry 2012, odštartovala posádka VMS Rally Teamu do nasledujúceho dvojdňového preteku Rally Košice 2012, ktorý sa konal 6.-8. septembra 2012.

Na štarte sa predstavilo celkovo 116 súťažných posádok. Keďže sa pretek jazdil v rámci 3 národných šampionátov Slovenska, Poľska a Maďarska, štartová listina bola plná posádok z okolitých krajín. V rámci národného Slovenského Rally Pohára (SRP) sa zúčastnilo 30 posádok. Súťažiaci jazdili na rýchlostných skúškach v okolí Bankova, Vranova nad Topľou a Slanca.

„ Do štartu prvej rýchlostnej skúšky sme sa s veľkým očakávaním tešili ale zároveň i pristupovali s rešpektom, keďže jej povrch bol značné dosť nespevnený - asfalt striedal štrk a opačne, čo nás až tak netrápilo, keďže takýto povrch veľmi dobre vyhovuje našej technike. Tomu nakoniec svedčil aj priebežný výsledok - 22. miesto v absolútnom poradí po RS1 s ktorým sme boli samozrejme spokojný„ poznamenal Ján Elexa.

Ďalšie rýchlostné skúšky sa niesli v duchu kvalitného asfaltového povrchu a značnými prevýšeniami, na ktorých už technika VMS teamu oproti generačne novším vozidlám zaostávala. Posádka po prvej etape zaujala taktiku bezpečného dojazdenia preteku. V cieli pretekov napriek tomu úsmev posádke na tvarí nechýbal a kvôli odstúpeniu ostatných posádok sa mohla tešiť zo šiesteho miesta v triede P1. Organizátor pripravil pre všetky posádky pekné ale zároveň náročné trate jednak na techniku ale i na zručnosť jazdcov, čo malo vplyv na to, že 43 posádok sa do cieľa vôbec nedostalo.

„Sme radi, že sme sa po 300 najazdených kilometroch (z čoho 69 bolo ostrých), mohli postaviť v cieľovej rampe na Hlavnej ulici v Košíciach. Ďakujeme organizátorom za kvalitne pripravené podujatie a dúfame, že o rok sa opäť postavíme na štart 39. ročníka Rally Košice„ dodal na záver Marek Adami .

VMS Rally Team


Fotogaléria - 38. Rally Košice 2012

Foto: Rally-sports.sk, FotoClub Mikádo, AutosportFoto, Lars-Rally.sk, Peter Vranský

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design