15-16. spet. 20232. Rallye Dobšiná foto a video ,

25-27. máj 202350. Slovakia Rallye Tatry foto, video

26-29. máj 2023Rally Maad Sečovce video ,Najbližšie podujatie: 11. Rally Liptov

Jubilejné 50. Slovakia Rallye Tatry poriadne potrápili posádku aj mechanikov

Vlachovo Motorsport Team mal veľmi horúco už celé týždne pred pretekom pod Tatrami, keďže po prvom preteku v sezóne sa nedarilo opraviť pokazenú prevodovku Hondy Civic. A tak nebol stále istý samotný štart. Vďaka dobrým a šikovným ľudom sa prevodovku na poslednú chvíľu podarilo opraviť a poskladať.

Pre posádku Denis Pavlík - Pavol Kušnier začal program už v štvrtok administratívnym preberaním a následnými obhliadkami rýchlostných skúšok. Pre Denisa sú všetky trate jeho premiérovej rally sezóny úplne nové. A pravé preto sa posádka zamerala na čo najlepšie napísanie rozpisu rýchlostných skúšok.

Samotná súťaž sa začala v piatok podvečer slávnostným štartom na námestí Sv. Egídia v centre Popradu, odkiaľ sa súťažné posádky premiestnili na divácky veľmi atraktívny mestský okruh v okolí nákupných stredísk. Pre divákov je táto rýchlostná skúška veľmi atraktívna, avšak pre jazdcov ako aj súťažnú techniku je to skúška ohňom.

Nebolo tomu inak ani pre Denisa a Paľa, keďže na prvej RS po prvom kole im spadli obe klinové remene na servo a dobíjanie. V servise sa mechanikom podarilo problém odstrániť a tak mohli odštartovať do druhého nočného okruhu. Problémy sa neskočili a pri príjazde na druhu RS posádka zistila problém s brzdami, keď brzdový pedál padal k podlahe pravdepodobne po prehriatej a zavzdušnenej brzdovej sústave z prvého kola. Bola to jazda o neistote na brzdách ale posádke sa ju podarilo dokončiť.

Ráno čakal na mechanikov pred prvou sobotňajšou rýchlostnou skúškou krátky 15 min servis v ktorom mali plné ruky práce s opravou bŕzd. Problémy sa podarilo odstrániť no pre posádku v Tatrách ešte smola neskončila, keďže pred prvou sobotňajšou rýchlostnou skúškou vypovedal poslušnosť interkom. Našťastie si posádka šikovne poradila a skončilo sa to s 10 sekundovou penalizáciou.

"Poslednú sobotnú sekciu sme si už z chuti zajazdili bez akýchkoľvek problémov, dokonca sa nám podarilo urobiť poslednú RS s najlepším časom v triede. Celý víkend bol pre nás náročný, ale oplatilo sa nám, aj teamu bojovať až do konca. Chcem sa poďakovať P. Kušnierovi a svojim rodičom za podporu, ktorú mi dávajú ako aj VMS Rally Teamu a obzvlášť mechanikom za skvelú prácu v servise" povedal D. Pavlik.

Na cieľovej rampe si nakoniec víkendu posádka prebrala poháre za druhé miesto v triede RP2 a 11. miesto v absolútnom poradí Slovenského Rally Pohára.

"Bol to nesmierne náročný víkend. Potrápilo nás veľa technických problémov, ktoré sa nám ale podarilo v servise stále odstrániť. Aj cez všetky tieto problémy sa posádke podarilo dokončiť na krásnom druhom mieste za čo im patrí moje poďakovanie. V mene teamu sa chcem tiež poďakovať mechanikom, sponzorom a všetkým ktorý naše snaženie podporujú" dodal na zaver M. Adami.

Nasledujúcim podujatím na ktorom budete môcť vidieť posádku VMS teamu bude už o dva týždne Rally Prešov.

Ďakujeme našim partnerom za podporuFotogaléria z 50. SLOVAKIA RALLYE TATRY

Foto::VMS, M. Paľov a M. Kaľavský - motorsportmedia.sk


D. Pavlík - P. Kušnier - RS 5

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design