15-16. spet. 20232. Rallye Dobšiná foto a video ,

25-27. máj 202350. Slovakia Rallye Tatry foto, video

26-29. máj 2023Rally Maad Sečovce video ,Najbližšie podujatie: 11. Rally Liptov

Tesne ale úspešne na 2. Rallye Dobšiná

Po minuloročnom odstúpení posádky Vlachovo Motorsport Teamu hneď po prvej RS, si nová posádka 2. ročník zajazdila už z plnej chuti. Aj keď dva dni pred samotným štartom to tak ešte nevyzeralo.

Letná pauza bola spôsobená poruchou prevodovky po podujatí v Prešove, keď sa VMS Rally Team Vlachovo nedarilo vyriešiť tento problém. Na poslednú chvíľu sa v šikovných rukách dielne Převodovky Opluštil podarilo poskladať novú prevodovku. Len jeden deň pred samotným podujatím ju Slavik Racing založil a po krátkom štvrtkovom teste sa členovia teamu už mohli tešiť na piatkový slávnostný štart v Dobšinej.

"Ak si spomeniem, že dva dni pred samotným pretekom bola Honda ešte nepojazdná a pomedzi to mi vypadol aj "sľúbený" spolujazdec považujem za malý zázrak, že sa nám podarilo postaviť na štart tejto krásnej domácej rally" ... povedal Denis Pavlík

Ako už Denis naznačil problém s prevodovkou nebol jediným problémom. Vybehol aj problém s navigátorom. Na poslednú chvíľu sa ale podujal na sedadlo spolujazdca Adam Leško, ktorý mal na Dobšinej tiež štartovať ale kvôli technickým problémom musel svoju prihlášku zrušiť.

Posádka hneď od začiatku nasadila vysoké tempo, kedy sa im na prvej RS podarilo zajazdiť absolútne najrýchlejší čas v rámci SRP a dokonca aj po druhom meranom úseku bola posádka stále priebežne na prvom mieste v rámci SRP. Druhá časť podujatia bola už pre ich Hondu náročnejšia a tak im po tesných sekundových súbojoch a plnom nasadení posádky patrilo na cieľovej rampe krásne 2. miesto v triede RP2 a absolútne 7. miesto v Slovenskom Rally Pohári.

"Som rád že sa nám po viacerých technických problémoch v tejto sezóne podarilo dosiahnuť znova na pódiové umiestnenie. Technika vydržala a Denis tak mohol na domácich tratiach fanúšikom ukázať svoje jazdecké schopnosti ale aj limity našej súťažnej techniky, ktorá sa nestratila ani medzi najsilnejšími vozidlami celého seriálu" ... poznamenal vedúci tímu M. Adami.

Tesné sekundové súboje z Dobšinej sľubujú napínavý záver sezóny ako aj najbližšieho preteku 49. Rally Košice, ktorý sa uskutoční už 20 -22. októbra 2023 v blízkom okolí Košíc.

Ďakujeme našim partnerom za podporuFotogaléria z 2. Rallye Dobšiná

Foto::VMS, motorsportmedia.sk


D. Pavlík - A. Leško - RS 2

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design