15-16. spet. 20232. Rallye Dobšiná foto a video ,

25-27. máj 202350. Slovakia Rallye Tatry foto, video

26-29. máj 2023Rally Maad Sečovce video ,

Najbližšie podujatie: 11. Rally Liptov

Vlachovská jazda zručnosti

9. január 2011

Nedeľné dopoludnie vo Vlachove sa nieslo v duchu motoristického podujatia s názvom Vlachovská jazda zručnosti, ktorú zorganizovalo Občianske združenie Vlachovo Motorsport Team.

Po posledných úpravách na trati a stretnutí organizačného výboru, bolo v sobotu večer všetko pripravené na prvý ročník tohto podujatia.

Chladné ráno začalo zaregistrovaním prihlásených jazdcov a rozpravou, na ktorej riaditeľ podujatia oboznámil posádky s dôležitými informáciami. Oboznamovacia jazda ktorá bola naplánovaná na 10-tu hodinu bola zrušená, jazdci si mohli prejsť trať pešo. Začiatok prvej súťažnej jazdy sa tak posunul na 10-tu hodinu.

Keďže mrazivá noc dopriala utlačenému snehovému povrchu, jazdci sa museli popasovať s technicky náročnou a miestami aj zľadovatenou traťou. Po prvom kole nasledovala krátka prestávka počas ktorej sa organizátori snažili upraviť už jazdami poznačenú trať.

O 12 hodine odštartovalo prvé vozidlo do druhej súťažnej jazdy, v ktorej väčšina súťažných posádok dosahovala lepšie časy ako v predchádzajúcom kole. Po dojazdení posledného vozidla nasledovalo vyhodnotenie výsledkov a vyhlásenie víťazov každej kategórie.

• V kategórii A vozidiel s poháňanou prednou nápravou obsadenej 12 posádkami sa stal víťazom Vlado Hudy z Košíc na jeho vozidle Peugeot 106, 2. miesto si vybojoval Demeter Zsolt a na 3. mieste sa umiestnil Adrián Vajner so spolujazdcom Rolandom Zeťákom,
  • Kategóriu B vozidiel s poháňanou zadnou nápravou vyhral Michal Garan Senko na Škode 130, s 3 sekundovou stratou sa na druhom mieste umiestnila posádka Matúš Mruk - Peter Skubíka a tretí skončil Norbert Gášpár z Rožňavy.
  • V kategórii C tzv. štvorkoliek bojovalo 7 posádok z ktorých bol najrýchlejší Ladislav Rišpán z Rožňavy na vozidle Suzuki Swift. Na druhom mieste sa umiestnil František Banyasz a pohár za 3. miesto si domov odniesol Ľudovít Harsányi z Moldavy nad Bodvou na vozidle Mazda 323.

Podujatie skončilo podľa predstáv organizátora.

„Boli sme milo prekvapení veľkému záujmu ľudí ktorí sa prišli pozrieť, keďže sa toto podujatie konalo po prvý krát. Poďakovanie patrí všetkým usporiadateľom, tým ktorí priložili ruku a pomohli nám, ako aj partnerom podujatia bez ktorých by sa nám túto vydarenú motoristickú akciu nepodarilo zorganizovať. Dúfame že sa tu o rok stretneme opäť a budeme tak pokračovať v začatej tradícii", povedal na záver Ľuboš Gál (riaditeľ podujatia).

Výsledky Vlachovskej jazdy zručnosti

Pre prehratie videa je potrebné mať nainštalovaný Adobe Flash Player

Fotogaléria

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.