15-17. október 202147. Rally Košice foto, video

28-30. máj 202148. Rallye Tatry foto, video

19-21. mar 20212. Rally SlovakiaRing» foto

18-19. júl 2020Steelvent Salgó Rally » fotoNajbližšie podujatie: ...

Posádka VMS rally teamu na XIX. Rally Prešov

Prvé podujatie ktorým odškartovala rally sezóna 2012 sa konalo 13-14. apríla v Prešove. Po minuloročnej smole na tunajších tratiach v podobe technickej poruchy nastúpila posádka Škody 120 L jazdiacej v skupine P1 na tohtoročnú súťaž XIX. Rally Prešov s hlavným cieľom dôjsť tento ťažký pretek do cieľa.

Podujatie bolo rozdelené do dvoch súťažných dní / etáp pričom každý sa započítaval v rámci celoročného hodnotenia ako samostatný.

Po prvej technicky náročnej rýchlostnej skúške Šalgovik nasledoval Prešovský mestský okruh, ktorý však posádke a technike veľmi nesadol. Následné sa po krátkom servise posádky presunuli do druhého kola tých istých rýchlostných skúšok ktoré sa už ale jazdili za tmy v neskorých nočných hodinách. „Sme radi že sme úspešne absolvovali všetky rýchlostné skúšky prvého dňa, kedže RS1 a RS3 Šalgovík bola veľmi rozbitá a veľa posádok tam ostala s technickou poruchou stáť“ poznamenal na konci prvého súťažného M. Adami.

Sobotňajšiu etapu začali všetky posádky kvôli chybe organizátora poviným voľným prejazdom na RS1 po ktorej už všetko prebiehalo v poriadku. „ Druhú súťažnú etapu sme rozbehli v dobrom tempe technika fungovala podľa našich predstáv nerobili sme zbytočné chyby. Po siedmej rýchlostnej skúške sme zistili že na štvrté miesto v skupine P1 strácame 4 sekundy a tak sme sa rozhodli že do poslednej RS 8 – Hrabkov skúsime zabojovať naplno, čo sa nám aj darilo. Na poslednom vracáku asi 1 km pred cieľom sme ale dostali hodiny a stratili tak drahocenné sekundy. Štvrté miesto nám tak uniklo o 2 sekndy :) Výsledkom bolo pekné 5 miesto v skupine P1 a 14.miesto v absolútnom hodnotení SRP z celkového počtu 24. štartujúcich posádok. S našim výsledkom sme spokojný keďže sme v cieli a podarilo sa nám byť konkurencie schopnou posádkou aj generačne novšej súťažnej technike“ dodal na záver J. Elexa.

VMS Rally Team


Výsledky - SRP Rally Prešov 2012


Fotogaléria - XIX. Rally Prešov 2012

Foto:Rally-sports.sk, RaiFoto.sk, pis.sk

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design