15-17. október 202147. Rally Košice foto, video

28-30. máj 202148. Rallye Tatry foto, video

19-21. mar 20212. Rally SlovakiaRing» foto

18-19. júl 2020Steelvent Salgó Rally » fotoNajbližšie podujatie: ...

45. Rally Košice

Rally sezónu aj tento rok uzatváralo už tradične podujatie v Košiciach, ktoré sa konalo 18.-20. októbra 2019 pod názvom 45. Rally Košice. Zaradenie podujatia do FIA zóny strednej Európy sľubovalo divákom množstvo pekných súbojov s medzinárodnou účasťou súťažných posádok.

Vlachovo Motorsport Team sa na poslednom preteku predstavil so svojim vozidlom Honda Civic v zložení posádky M. Adami - M. Gallo v rámci Slovenského Rally Pohára (SRP) v obsahovej triede RP2 do 1600 ccm, v ktorej sa na štart v Košiciach postavilo päť posádok z celkového počtu 14 vozidiel v rámci SRP.

Keďže sa jednalo o dvojdňové podujatie, body za každý súťažný deň sa započítavali samostatne do celoročného hodnotenia.

Sobotňajší program sa skladal z dvoch rýchlostných skúšok a začal slávnostným štartom na Hlavnej ulici v centre mesta odkiaľ sa posádky presunuli k prvej rýchlostnej skúške Bogota.

"Prvú rýchlostnú skúšku sme sa snažili zajazdiť čo najlepšie keďže na väčšine pretekov sme práve na prvých RS stratili drahocenné sekundy, ktoré sa už potom veľmi ťažko dobiehali. Priebežný čas po RS1 nám napovedal že naša snaha sa oplatila, keďže sme boli priebežne prvý v triede. Na druhej RS sme chceli nasedené tempo udržať avšak prišla menšia chyba a stratili sme tam veľa času. Prvý súťažný deň sme tak uzatvárali s 2. miestom v triede a 5. miestom v absolútnom poradí SRP. Mechanici vo večernom servise odviedli skvelú prácu keď odstránili nečakanú poruchu s palivom v priebehu pol hodiny a mohli sme tak s autom pokračovať do ďalšieho súťažného dňa" začal navigátor Miloš Gallo.

Harmonogram druhého súťažného dňa pripravil pre posádky SRP ďalšie štyri rýchlostné skúšky, ktoré sa jazdili v blízkosti strediska Jahodná. Posádke z Vlachova sa podarilo opäť dosiahnuť výborne časy a tak im po prvých dvoch ranných skúškach patrilo priebežné 1. miesto v triede RP2 a 3. miesto v absolútnom poradí SRP.

Do druhej sekcie nedeľného súťažného dňa sme sa rozhodli ísť opatrnejšie keďže už ráno bolo na RS Ružín vynoseného veľa bordelu. A práve toto sa stalo posádke červenej Hondy osudným.

"Asi po 1.km od štartu som pri dobrzdovaní v jednej zo zákrut vyšiel mimo ideálnu stopu kde bolo vyťahaného priveľa bordelu. Nasledoval výlet do lesa z ktorého už nebolo cesty späť. Šťastím v nešťastí bolo že sme zostali visieť hneď pod vozovkou a odniesli si to tak iba plechy. Mohlo to dopadnúť oveľa horšie pri pohľade na dlhý, strmý zráz dole do priehrady Ružín. Najviac nás však mrzí že sme tým prišli o vybojované prvenstvo a potrebné body do celoročného hodnotenia." poznamenal mrzuto Marek Adami.

Ako už Marek povedal posádka tak z Košíc odchádzala s polovičným ziskom bodov o to však mrzutejším záverom bez pódia.

"Rally je šport ktorý prináša aj takéto nepríjemné situácie. Doteraz sa nám havárie našej posádky stále nejakým spôsobom vyhýbali. Chcem sa poďakovať našim partnerom bez ktorých by sme tento finančne náročný šport nevedeli realizovať. Poďakovanie patrí aj posádke za sezónu, v ktorej sa dokázali stále zrýchľovať. Som nesmierne rád že sme konkurencie schopný a že naša snaha začína prinášať ovocie. Tak isto vďaka patrí aj všetkým mechanikom v servise ako aj doma, ktorý sa aktívne zapájali do prác na aute ktorých bolo tento rok veru dosť " ... dodal na záver vedúci teamu Ing. Ľuboš Gál.

Ďakujeme našim partnerom za podporuFotogaléria z 45. Rally Košice

Foto ©:autosportfoto.sk, Jozef Pisch - Mediaracing.sk, VMS ...

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design