25-27. máj 202350. Slovakia Rallye Tatry foto, video

26-29. máj 2023Rally Maad Sečovce video ,

26-29. máj 202249. Rallye Tatry foto a video ,

15-17. október 202147. Rally Košice foto, videoNajbližšie podujatie: ...

Úspešná premiéra Vlachovo Motorsport Teamu v Maďarsku

Začiatok roka vo Vlachove patrí už tradične Vlachovskej jazde zručnosti, ktorú organizuje Občianske združenie Vlachovo Motorsport Team. Tento rok sa mal konať už jej deviaty ročník. Prípravné práce na toto obľúbené zimné motoristické podujatie začali členovia organizačného týmu už v decembri s úpravou povrchu trate a administratívnymi povinnosťami, ktoré je potrebne vybavovať každoročne pred podujatím. Počasie a hlavne nedostatok snehu však organizátorom túto zimu neprialo a tak po štvrtej zmene termínu podujatia v polovici februára boli nútený nadšenci motor športu z Vlachova prijať skutočnosť, že sa deviaty ročník Vlachovskej jazdy zručnosti neuskutoční.

V tom čase už ale sezóna Majstrovstviev Slovenska v Rally (MSR) klopala na dvere a tak bolo potrebné pripraviť súťažné vozidlo na predsezónne centrálne testovanie a prvý pretek. Keďže sa minulú sezónu opakovali problémy s podvozkom, team sa rozhodol pred sezónou poslať celý podvozok na kompletný repas do ČR. Ďalšími dôležitými prácami boli oprava a kontrola náprav a bŕzd ako aj menšie technické a kozmetické opravy po havárii na poslednom preteku v Košiciach.

Prvým podujatím v aktuálnej Rally sezóne malo byť už tradične najstaršie Rally podujatie na Slovensku a to 47. Rallye Tatry 2020. Bohužiaľ ani šport na Slovensku neobišla korona kríza a tak sa toto podujatie presunulo na náhradný septembrový termín. Prvý pretek MSR sa tak konal až po uvoľnení opatrení v letnom termíne 18. - 19. júla, netradične v Maďarskom Šalgotarijáne pod názvom Steelvent Salgó Rally. Slovenskej asociácii motoristického športu sa podarilo zaradiť toto podujatie do kalendára MSR až na poslednú chvíľu s čím boli spojené viaceré zmeny programu.

Zoznam 180 prihlásených posádok naznačoval že sa tým z pod Stromíša so svojim súťažným vozidlom Honda Civic chystá na prvé veľké zahraničné podujatie. O veľkosti tohto podujatia nasvedčoval aj fakt že na slávnostné otvorenie podujatia na štartovej rampe v centre mesta prišiel samotný prezident medzinárodnej automobilovej federácie FIA - Jean Todt.

Počas obhliadok trate sa ukázalo že v Maďarsku bude rozhodovať druhá rýchlostná skúška s názvom Bátonyterenye - Mátraalmás s celkovou dĺžkou 27 km, ktorej povrch bol väčšinou nespevnený štrk (šotolina). V rámci Slovenského Rally Pohára (SRP) sa išli všetky 3 rýchlostné skúšky iba jeden krát čiže pre posádky nebol priestor na žiadne chyby.

Prvú a zároveň najkratšiu rýchlostnú skúšku začala posádka Vlachovského Rally teamu v zložení M. Adami - M. Gallo opatrnejším tempom, čomu nasvedčoval aj priebežne predposledná priečka v absolútnom poradí SRP s minimálnou stratou na konkurenčné posádky. Naša posádka sa ale zameriavala na už spomenutú druhú a zároveň najdlhšiu rýchlostnú skúšku.

„ Túto technicky náročnú RS sa nám podarilo zatiahnuť a dosiahnuť absolútne tretí najrýchlejší čas v rámci SRP a prvý v rámci našej obsahovej triedy RP2 do 1600cm3. Nebolo to ale vôbec jednoduché, udržať rýchle tempo na takto dlhej skúške, a neurobiť chybu v takých náročných podmienkach. Trať bola mokrá po búrke, stihli sme ale prezuť na mokré pneumatiky. Na väčšine povrchu bolo blato a štrk, čo nahrávalo nebezpečným krízovým situáciám. Náš cieľ sa ale podaril a s výsledným časom sme boli nadmieru spokojný. Na poslednej rýchlostnej skúške sme to už len potrebovali viac menej úspešne doviezť do cieľa a ustrážiť si tak vybojovaný náskok v rámci svojej triedy . Čo sa nám aj podarilo a mohli sme sa tak tešiť z pódiového víťazstva v triede RP2 a absolútneho piateho miesta vrámci celého SRP “ okomentoval účinkovanie v Maďarsku jazdec M. Adami

„Toto podujatie bolo pre náš celý team reálnym testom výdrže a zladenia posádky ako aj pripravenosti celého tímu či už po technickej ale aj logistickej stránke. Chcem sa týmto poďakovať všetkým ktorý nás podporili a priložili ruku k tomuto nášmu spoločnému úspechu “ dodal na záver vedúci teamu Ing. Ľ. Gál.

Nasledujúcim podujatím mali byť v septembri už spomenuté Rally Tatry, ktoré sa ale kvôli znovu zavedeným opatreniam rozhodol organizátor nakoniec pre tento rok úplne zrušiť. Posledným podujatím sezóny tak ostávajú Rallye Košice v októbrovom termíne, či sa to organizátorom z Košíc ale podarí je zatiaľ otázne.

Ďakujeme našim partnerom za podporuFotogaléria z Steelvent Salgó Rally

Foto ©:VMS, J. Pisch - mediaracing.sk, M. Kaľavský - motorsportmedia.sk, Rally-sports.sk

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design