15-17. október 202147. Rally Košice foto, video

28-30. máj 202148. Rallye Tatry foto, video

19-21. mar 20212. Rally SlovakiaRing» foto

18-19. júl 2020Steelvent Salgó Rally » fotoNajbližšie podujatie: ...

Úspech ale aj smola na prvom podujatí Rally sezóny 2021

Predchádzajúca sezóna v Rally sa pre team z Vlachova začala a zároveň aj skončila na prvom podujatí v Maďarsku. Väčšinu nasledujúcich podujatí boli organizátori nútení zrušiť. Na konci sezóny 2020 sa však podarilo organizátorom vyskušať model uzavretej športovej bubliny na pretekárskej okruhu Slovakia Ring, ktorý disponuje aj homologizáciou medzinárodnej automobilovej federácie FIA. Samozrejme za dodržania prísnych nariadení RUVZ a bez účasti divákov.

Podľa tohto modelu športovej bubliny začali organizátori pripravovať aj prvé podujatie aktuálnej sezóny. Vlachovo Motorsport Team sa tak po deväť mesačnej pauze mohol predstaviť na prvom podujatí, ktoré sa konalo 19 - 21 marca 2021 pod názvom 2. OMV MAXXMOTION RALLY SLOVAKIA RING. Zaradeného do oficiálneho kalendára disciplíny Rally, Slovenskej asociácie motoristického športu. Pre team z Vlachova to bola zároveň premiéra na Skovakia Ringu.

Predsezóna príprava a testovanie súťažnej techniky Honda Civic VTi sa niesla v duchu oklieštených možností kvôli tvrdým vládnym opatreniam, kedy sa členovia doslova nevedeli dostať so svojim súťažným vozidlom ani na hlavnú cestu aby im hneď v zrkadle neblikali policajné majáky :)

Samotné podujatie sa skladalo z dvoch súťažných dní z ktorých sa do celkového hodnotenia SRP seriálu započítaval každý deň samostatne a teda si každá posádka mohla odniesť dvojitú nádielku bodov. Rýchlostné skúšky oboch súťažných dní boli tvorené väčšinou z úzkych obslužných komunikácii okruhu poprepájané niektorými úsekmi samotného súťažného okruhu. Už tradične si všetky posádky pred súťažením robia rozpis rýchlostných skúšok. Avšak netradičnou formou bolo že si bolo potrebné napísať väčšinu rýchl. skúšok hneď na prvý krát bez možnosti následnej kontroly a opráv ako je to zaužívané na bežných rally podujatiach.

Na prvý pohľad sa samotne trate zdali po obhliadkach jednoduché ale po prvej sobotňajšej rýchlostnej skúške sa posádka Marek Adami - Miloš Gallo presvedčila o opaku a náročnosti tohto podujatia. "Hneď po štarte sme mali problém nájsť správny rytmus a vznikali tak chyby. Samozrejme bolo cítiť aj moju jazdeckú neistotu po dlhej súťažnej prestávke. Na ďalších 2 sobotných rýchlostných skúškach nám zasa vybehol technicky problém s palivovým systémom, ktorý sa mechanikom v servise podarilo odstrániť. Koniec prvého súťažného dňa sme tak uzatvárali len 3. miestom v našej objemovej triede RP2" opísal dojmy Marek Adami. Počas celého priebehu sa s posádkami zahrávalo aj nevyspytateľné studené počasie so snehovými prehánkami.

Do druhého súťažného dňa sa posádka odhodlala nastúpiť naplno, čo sa im na prvých dvoch skúškach aj podarilo a odzrkadlilo sa to na dosiahnutom priebežnom čase. V poslednej sekcii si vybojovaný náskok udržala a na konci dňa brala body za 1.miesto v triede RP2 a 7 miesto v rámci absolútneho poradia SRP z celkovo pätnástich štartujúcich posádok. Po sčítaní oboch súťažných dní, patrilo posádke pekné druhé miesto v triede RP2.

"Tento typ podujatia nám dal nové skúsenosti, ktoré v budúcnosti vieme zužitkovať. Bolo to náročné ale zároveň krásne. Chceme sa poďakovať organizátorom tohto podujatia že sa im podarilo aj v týchto ťažkých časoch pripraviť podujatie na vysokej úrovni a samozrejme veľké poďakovanie patrí našim partnerom bez ktorých by sme tento krásny ale finančne náročný šport nedokázali realizovať" dodal na záver navigátor posádky Miloš Gallo

Ďakujeme našim partnerom za podporuFotogaléria z 2. OMV MAXX Motion Rally Slovakia Ring

Foto ©:VMS, J. Pisch - mediaracing.sk, Jakub Rovný - race.sk, Maroš - Rally-sports.sk

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design