15-17. október 202147. Rally Košice foto, video

28-30. máj 202148. Rallye Tatry foto, video

19-21. mar 20212. Rally SlovakiaRing» foto

18-19. júl 2020Steelvent Salgó Rally » fotoNajbližšie podujatie: ...

Zisk titulu vicemajstrov v RP2 po tesných súbojoch v Košiciach

Tretie miesto v triede RP2 v rámci 47. Rally Košice 2021 patrilo posádke Marek Adami a Miloš Gallo. Navyše v konečnom poradí SRP v triede RP2 berú po sezóne druhé miesto a teda titul vicemjatrov treidy RP2 ako aj celkové siedme miesto v absolútnom poradí Slovenského Rally Pohára.

Vlachovo Motorsport Team sa aj v tohtoročnej sezóne predstavil s Hondou Civic a posádkou Marek Adami a Miloš Gallo v rámci seriálu Slovenský rally pohár. Ich súboje sa zamerali na dobré umiestnenie vo veľmi dobre obsadenej triede RP2. To znamenalo, že fanúšikovia ich mali možnosť sledovať na všetkých uskutočnených podujatiach, čiže na Slovakia Ringu, v Poprade, Vranove nad Topľou a nakoniec v Košiciach.

Výsledkom bol dojazd do cieľa všetkých súťaží a druhé miesto v triede RP2 v konečnom poradí seriálu Slovenský rally pohár 2021, ale aj tretie v rámci 47. Rally Košice 2021 v triede RP2.

Skôr ako sa však k tomuto oceneniu Marek a Miloš dopracovali, museli úspešne absolvovať 47. Rally Košice 2021, kde sa konali posledné dva bodované dni. Ako to v Košiciach prebiehalo nám priblížil Marek Adami:

„Podstatné pre nás bolo, že ešte pred štartom súťaže sa nám podarilo odstrániť problémy s novými brzdami po Vranove, ktoré nefungovali ako mali.

Naša staručká, dvadsaťtri ročná Honda počas celých Košíc fungovala výborne a som rád, že napriek jej veku sa na ňu dá stále spoľahnúť. Je to ale takmer sériové auto a bolo nám jasné, že oproti súperom na podstatne novšej technike s podstatne väčšími úpravami veľa šancí nemáme.

Po štvrtom mieste v rámci prvej etapy sme mali jediný cieľ a to, dojazdiť najhoršie na treťom mieste v triede. Body, ktoré by sme za toto umiestnenie získali nám predbežne garantovalo druhé miesto konečného poradia v triede RP2, čo bolo našim cieľom"

Počas celej súťaže posádka neúprosne bojovala doslova o desatinky sekúnd s posádkou Schwarzbacher – Medveď a v druhej etape ich porazili doslova o chlp, keď v cieli medzi nimi bol rozdiel dve sekundy, viac už povedal navigátor Miloš Gallo:

Bolo to naozaj neskutočne tesné a musím povedať, že poslednú rýchlostnú skúšku, čiže Ružín sme išli s veľkým rešpektom, keďže sme tu pred dvoma rokmi havarovali. Všetko sme však zvládli a výsledok sa dostavil, tretie miesto na bedni za Rally Košice ako celok bolo pre nás veľkou odmenou.

"Musím povedať, že Rally Košice boli napriek týmto neľahkým časom pripravené veľmi dobre, za čo patrí organizátorom veľká vďaka. Samozrejme rovnako veľké ďakujem patrí aj našim partnerom za podporu počas celej sezóny a našim rodinám za ich trpezlivosť. Bola to naša najlepšia sezóna a už sa tešíme na ďalšiu.“ dodal na záver manažér teamu Ľuboš Gál.

Ďakujeme našim partnerom za podporuFotogaléria z 47. Rally Košice

Foto::VMS, J. Pisch - mediaracing.sk, M. Paľov, M. Kaľavský - motorsportmedia.sk, autosportfoto.sk

Naše ambície

V rámci rozvoja VMS Rally Teamu pripravujeme organizovanie motoristických a športových podujatí spolupracujúc s inými organizáciami, taktiež v oblasti dopravnej výchovy mládeže.

Našim zámerom do budúcej sezóny je hlavne príprava novej techniky pre motoristické súťaže MSR.

Copyright © 2009 VMS Rally Team
Všetky práva vyhradené
Created by: inMAD Design